piątek, 1 czerwca 2012

Organizacyjna notka

Zauważyłam ostatnio,że wiele blogów zawiesza swoją działalność. Takie słówko dla ich właścicieli:

Słuchajcie, ja rozumiem,że zawieszacie blogi. To przecież normalne, macie swoje życie. Ale gdy czasem będzie wam się nudziło, zaglądnijcie tam i napiszcie coś. Wasze notki są ciekawe (przynajmniej dla mnie). White Rose.. dlaczego zawiesiłaś? Troszkę szkoda, aczkolwiek codziennie na twojego bloga wchodziłam :)
Nie chcecie, to nie. Ja do niczego nie zmuszam, ale.. fajnie by było gdybyście znowu zaczęli pisać... 

To tyle z mojej strony. A co do mojego bloga, to nie mam zamiaru go opuszczać. Mam go już ponad rok i mam nadzieję,że mój czas nie idzie na marne. 42 tys. wyświetleń.. więc chyba nie :)
Mimo wszystko baardzo wam dziękuję, za to że wchodzicie, komentujecie i obserwujecie. Baardzo mnie to motywuje i zachęca do dalszej pracy. I trzymajcie się, wszystkiego naj.. Dzień Dziecka przecież :)

Wszystko o dżinach


Dżiny to nowe fantastyczne postacie z dodatku "Zostań Gwiazdą". Mają niebieską skórę, turban oraz ubrania w żywych kolorach i zazwyczaj są tędzy.Z Dżinami nie można mieć dzieci i nie można Dżina przemienić w wampira lub pić z niego plazmę. Postacie te, zamieszkują stare lampy. Jak zdobyć lampę? Sprawa jest całkiem prosta. Jeśli posiadasz 30000 tysięcy punktów szczęścia życiowego możesz po prostu kupić "starą zakurzoną lampę". Możesz również spróbować poszukać starej lampy w katakumbach. Osobiście polecam pierwszą opcję, jest łatwiejsza. Gdy już zdobędziemy lampę, będzie ona w wyposażeniu naszego Sima. By Dżin się pojawił należy kliknąć opcję "wyczyść lampę" dostępną na tym obiekcie. Wtedy pojawi się Dżin.


Posiadacze Dżinów mają 3 życzenia, które może on spełnić. Dostępne są takie życzenia:

Wskrześ Sima
Więcej życzeń (dodaje 1 życzenie więcej)
Uwolnij Dżina
Uroda
Światowy Pokój
Szczęście
Miłość
Fortuna
Duża rodzina
Długie życie

Dżin potrzebuje około 1 dnia odpoczynku po spełnieniu życzenia. W każdej chwili można go wezwać lub odesłać.
Wśród życzeń jest życzenie Uwolnij Dżina. Jest to ciekawe zadanie. Jeśli twój Sim zażyczy sobie uwolnienia Dżina będzie musiał wykonać kilka czynności. Najpierw musi zamrozić lampę w lodówce, potem podgrzać w kuchence, a potem zabrać ją do katakumb. Po powrocie z katakumb należy wezwać Dżina, by ten się uwolnił.

Po uwolnieniu Dżina, zamieszka on w twojej rodzinie. Nie będzie już spełniać życzeń, lecz pojawią się 3 nowe opcje. Dżin będzie mógł:

Magicznie oczyścić umysł Sima (Sim otrzyma pozytywny nastrójnik)
Przepędzić Sima (Sim teleportuje się w jakieś miejsce)
Przywołać jedzenie

Przywołać jedzenie to moja ulubiona opcja. Klikając na Dżina wybiera się dymek "Dżin", potem "Przywołaj jedzenie". Otworzy się wtedy tabela z listą wszystkich potraw! Od naleśników i hamburgerów do sajgonek i steków. Każdy rodzaj jedzenia będzie dostępny, nawet wegetariański. Przywołane przez Dżina jedzenie zawsze będzie doskonałej jakości.